HGS Almak İçin Gerekli Belgeler

 

HGS etiketi veya kartı almak için gerekli belgeler nelerdir, Hızlı geçiş sistemi eitket veya kartlarını alabilmek için hangi belgeler ile başvuru yapılabilmektedir. HGS kart temini ile ilgili herşey bu konuda... HGS kartını temin edebilmek için PTT şubelerine veya bankalara gittiğinizde sizden bazı belgeler isteyecekler. HGS kart ve etiketleri araç plakasına kayıtlı şekilde verilir. Bu nedenle HGS almak için PTT, Bankalara gittiğinizde:

“Ruhsat ve Kimlik” götürmeniz şart! Önceden ruhsat sahibinin HGS‘yi alması gerekiyorken şimdi sadece ruhsat ile PTT şebelerine veya bankalara gitmek yeterli olacaktır.

Yeni Etiket Alırken 60 TL Ödemeniz Gerekli

HGS etiketlerini ilk defa alacaklar için 60 TL gibi bir ücret ceplerinden çıkacaktır. Bunun 7.5 TL'si hgs etiketi için ödenecek ücret iken kalan 52.5 TL ücret ise HGS bakiyesi olarak sistemde görünecektir. Bir sonraki seferde bakiye yüklemesi yaparken ister 10 TL yükleme yaparsınız isterseniz de 100 TL gibi bir ücret ödemesi yaparsınız. En sağlam şekilde ise banka aracılığı ile otomatik bakiye yüklemesi olacaktır. 

HGS Etiketi aldıktan sonra ceza yok

HGS alamamaktan ötürü veya hgs etiketi olmadan kaçak geçiş yapmak zorunda kalanlar için büyük kolaylık sağlandı. Sürücüler, 15 gün içerisinde HGS abonesi olursa ceza kesilmeyecek. Yapılan geçiş ücreti sadece mevcut bakiyenizden düşecektir. HGS abonelerinin telefonlarına gerektiğinde bilgilendirme ve uyarı amaçlı kısa mesajları gönderilecek.

HGS gişelerinden ilk etiket/kart alımlarında hesaba en az yatırılması gereken ücretler

1. sınıf araçlar için 35 TL
2. sınıf araçlar için 40 TL
3. sınıf araçlar için 60 TL
4. sınıf araçlar için 72.50 TL
5. sınıf araçlar için de 84.50 TL olarak belirlendi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

Diğer Yazılar