HGS Cezasına İtiraz Nasıl Yapılır

HGS cezasına itiraz nasıl yapılır? Bu konu ile ilgili çok sayıda soru sorulmaktadır. Önceki bilgilendirmelerimizde HGS sistemi ile ilgili tüm detayları vermiştik. Yazılarımızda HGS cezası yememeniz için yapılması gerekenler hakkında tüm bilgileri vermiştik. Ancak elinizde olmayan sebeplerden ötürü HGS cezasına maruz kalmanız durumunda bu cezaların iptal edilmesi için neler yapılır sorusuna cevap arayacağız.

Hızlı Geçiş sisteminde yenilen cezalar genel olarak bakiye yetersizliklerine bağlı olarak HGS gişelerinden geçiş aşamasında yaşanmaktadır. Bazen teknik sorunlardan ötürü de ceza yemek mümkün olabilmektedir. Bakiyenin yeterli olması, Etiketin okunmaması, plakanın görünmemesi gibi sebeplerden ötürü HGS ceza yemek söz konusu olabilmektedir. bu durumda HGS ceza itirazı yapabilirsiniz. 

HGS Cezasına İtiraz Dilekçesi ve Başvurulacak Mahkeme

HGS cezasına itiraz edebilmek için dilekçe ile ilgili Sulh Ceza Mahkemesine başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Bu süreç içerisinde verilmiş olan cezayı yatırmış olmanız veya yatırmamanız bir değişikliğe sebep olmayacaktır. Cezayı yatırmış olsanız bile süreç sonunda mahkeme tarafından haklı çıkarsanız Ceza tarafınıza iade edilecektir. HGS cezasına itiraz etmek için dilekçe hakknda bilgi almak ayrıntıları öğrenmek ve bilinçli bir şekilde hakkınızı aramak için alanında uzman bir Sulh Ceza Avukatından destek alabilirsiniz. 

HGS Kaçak Geçiş İtiraz Dilekçesi Örneği


ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

Diğer Yazılar