HGS Etiket Fiyatları Ne Kadar

HGS etiket fiyatı ne kadar, HGS kartına ilk aşamada ödenmesi ve yüklenmesi gereken bakiye ne kadar olmalıdır? Hızlı geçiş sisteminde araçların köprü ve otoyollardan geçiş aşamasında kullandıkları HGS kartlar ile ilgili olarak ilk aşamada kart içerisinde bulunması gereken miktar ve buna bağlı terimler hakkında bilgiler vereceğiz. Son dönemlerde bankalar müşterilerine uygun koşullar altında bu kartları vermektedirler. Hatta birçok banka kartları ve kart ile ilgili işlem hizmetlerini ücretsiz olarak sunmaktadır.

Bunlardan ziyade kartı aldıktan sonra HGS bakiyenize para yüklemesi yapılması gerekmektedir. İlk kart başvurusu yapıldıktan sonra araç sahibinin ödemesi yani kartına yüklemesi gereken belli bir bakiye bulunmaktadır. Aşağıda araç sınıflarına göre ödenecek tutarlara yönelik bilgiler verilmiştir. 

HGS geçişleri yapabilmek için ilk etiket ve kart alımında kart içerisine yüklenmesi gereken oranlar 

Birinci sınıf araçlar 35 TL
İkinci sınıf araçlar 40 TL
Üçüncü sınıf araçlar 60 TL
Dördüncü  sınıf araçlar 72.50 TL
Beşinci sınıf araçlara yönelik 84.50 TL şeklinde revize edilmiştir.

Bu bakiyeler minimum ödenmesi gereken oranlardır. Bunun yanında otomatik ödeme talimatı vererek kartınızda bakiye azalması durumunda otomatik olarak bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebiirsiniz. HGS kart bakiyesinin fazla olması durumunda bir bakıma ceza yeme riskiniz de azalıyor. Zira kart bakiyeniz bitse bile 1 hafta içinde ödemek şartıyla plakanıza cezai işlem uygulamadan geçiş işlemini gerçekleştirebileceksiniz. 

Otomatik ödeme talimatı vermeyen araç sahipleri Dolum işlemlerini PTT ve Bankalarda hatta eğer anlaşma gerçekleştirilmiş ise yollardaki benzin istasyonlarından yükleme yoluyla dolum yapabilmektedirler. 

ÖNEMLİ NOT: HGS Kart veya Etiketini Almaya Giderken Ruhsat Sahibinin Olması şartı yoktur. Ruhsat ve Kimlik ile başka birinin gitmesi durumunda da bakiye yüklemesi yapılabilmektedir. 

 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

Diğer Yazılar