HGS İptali Nasıl Yapılır

Hızlı Geçiş Sistemi iptali nasıl yapılır? Araç değişikliklerinde sürekli karşılaştığımız bu sorunu nasıl ortadakn kaldırabiliriz. Özellikle ikinci el araç alımı ve araç değişikliklerinden HGS kartları ya da etiktleri araç plakasına kayıtlı olduğu için plaka değişikliği olacağı için yeni bir kart talep etmek gerekecektir. HGS iptal edilmesi plaka değişikliği olmasa bile gereklidir. Zira araçtan çıkarılan HGS etiketi yeni araca tekrardan takılamayacağı yeni bir etiket talep etmek gerekecektir. 

HGS İptali İçin Nereye Başvuru Yapılır?

HGS etiket veya kartınızın iptalini gerçekleştirmek için en yakın PTT şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır. PTT şubelerinden HGS işlemler bürosu sizleri bu konuda yönlendirecektir. HGS iptalini gerçekleştirmek için kimlik ve ruhsatınızla başvuruda bulunmanız yeterli. HGS iptal işleminiz gerçekleştirildikten sonra yeni almış olduğunuz aracınız ile ilgili yeni plaka üzerinden HGS etiketi çıkarma başvurusu yapmanız gerekiyor. HGS Etiketi Nasıl Alınır konusunu inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Aracınızı Değiştirdikten Sonra Muhakkak HGS İptali Yapınız!

----Son dönemlerde araç değişikliği sonrasında HGS iptali yapılmamasından ötürü birçok mağduriyet yaşanmaktadır.

---- Zira araç plakası ve HGS etiketlerinin farklı olması sistemsel bir hata olarak görülmekte ve araca ceza kesilmektedir.

---- Bunun yanında kredi kartlarına yönelik otomatik hesap tanımlaması yapılması dolayısıyla da aracın eski sahibinin hesabından sürekli HGS bakiye düşümü yapılabilmektedir.

---- Bu ve benzeri durumlarla karşılaşmamak için araç değişikliği sonrasında muhakkak HGS kart iptalini gerçekleştiriniz. 


ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

Diğer Yazılar