HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS kaçak geçiş sorgulama işlemi yaparak HGS kart bakiyesinin yetersiz olduğu durumlarda geçiş yaşanması durumunda araca kesilen cezalar hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Hızlı geçiş sistemi normal koşullar altında karta ve araç plakasına tanımlı bir hizmettir. Bu hizmetten etkin bir şekilde yararlanabilmek için bakiyenin yeterli olması ve HGS etiketinin araca uygun konumda entegre edilmesi gerekmektedir. HGS kaçak geçiş ile ilgili veriler incelendiği zaman bunun çok büyük bir bölümünün bakiye yetersizliğündan kaynaklandığı görülmektedir. çok küçük bir kısmı ise aracın HGS etiketinin olmamasından kaynaklanmaktadır. 

Aracınızda HGS kart olmaması ve HGS gişelerinden geçmeniz durumunda 11 kat cezai işlem uygulaması yapılmaktadır. Fakat kaçak geçiş yapıldıktan sonra 15 gün içerisinde kartınıza bakiye yüklemesi yapmanız durumunda ceza iptal edilecek ve geçiş ücreti kadar bakiyenizden düşüm yapılacaktır. 

Trafik cezalarında ise normal şartlarda 15 günlük meyil süresi içerisinde cezanın yatırılması durumunda %25 indirimli ödeme söz konusu olabilmektedir.

Önemli Not: Eğer aracınızda halen HGS kartınız yok ise muhakkak en yakım PTT şubeleri veya anlaşmalı bankalara giderek bu kartları temin edebilirsiniz. 

HGS Kaçak Geçiş Yaptığınızı Nasıl Öğrenebilirsiniz?

HGS kaçak geçiş yapıldığını öğrenebilmeniz için araç plaka bilgisi ile trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. HGS ceza sorgulama ekranı ile bağlantılı olarak kullanılmakta olan bu sistem ile HGS kural ihlaline bağlı olarak cezai işlem uygulaması ekrana yansıtılmaktadır. Aracın bakiye yetersizliğinden ötürü ceza yeme ihtimalinin en yüksek seviyelerde olmasından ötürü HGS kartlarınızdaki bakiyenin mümkün mertebe yüksek seviyelerde olmasına özen gösteriniz. 

Önemli Not: HGS sisteminin belli aralıklarla yüklenmesi ve bilgilerin sisteme genç yansıtılması dolayısıyla Son 2-3 gün içerisinde yapmış olduğunuz geçiş ihlaline yönelik bilgileri sorgulama sayfasında göremeyebilirsiniz.

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama Örnek Ekranı

HGS KAÇAK GEÇİŞ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ


ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

Diğer Yazılar