OGS Bakiye Sorgulama

OGS bakiye sorgulama, plakadan OGS bakiye detayı öğrenme, HGS ve OGS bakiye yatırma, bakiyede toplam parayı öğrenme ve OGS bakiye ile ilgili diğer tüm bilgiler... Otomatik Geçiş Sistemi ülkemizde HGS'den sonra en yaygın kullanılan sistemlerden biridir. Köprü ve Otoyollarda araçların sağlıklı bir şekilde geçişlerinin sağlanması ve özellikle duraksamadan akan trafiğin sağlanması adına geliştirilmiş güvenilir bir sistemdir.

OGS kartlarına doldurulan bakiye ile birlikte elektronik sistemlerden geçiş sağlanmakta ve kart bakiyesinden düşüş gerçekleştirilmektedir. OGS kart bakiyesi sorgulama yaparak kartınız içerisindeki bakiyenin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Aşağıda bankalar ve telefon operatörlerinden yapılan Plakadan OGS bakiye öğrenme işlemi ile ilgili bilgilendirmeler bulunmaktadır. 

Bakiye Sorgulama İşlemini Banka Şubelerinden,

Ziraat Bankası Çağrı Merkezimizden (444 00 00) 

OGS satışı sırasında size verilen veya 444 00 00 Çağrı Merkezimiz'den alacağınız şifre ile www.ziraatbank.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Cep telefonunuzdan kısa mesaj göndererek öğrenebilirsiniz

Cep Telefonunuzdan Kısa Mesaj ile bakiye sorgulamak için;
 

Türkiye İş Bankası OGS Bakiye Sorgulama

OGS cihazı, İş Bankası kredi kartınız ya da ek hesap limiti bulunan Vadesiz TL hesabınızla ilişkilendirilerek kullanılır. Şubeniz bu işlem için sizden bir talimat alacaktır. OGS cihazınızı aldığınız sırada cihazınıza, otomatik yükleme limitinin altında bir tutar olmaması kaydıyla, sizin belirleyeceğiniz tutarda ilk yükleme yapılacaktır. Daha sonra OGS cihazınıza yapılacak yüklemeler, Bankamızca otomatik olarak gerçekleştirilir.

Vakıfbank OGS Bakiye Sorgulama

OGS cihazınızı, VakıfBank Kredili Bankomat hesabına ilişkilendirerek kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey OGS cihazı satışına yetkili şubelerimizden temin edebileceğiniz formu doldurmak…

OGS Cihazınızı Kredili Bankomat hesabına ilişkilendirdiğiniz takdirde;

  • OGS cihazınıza yükleme yapmak için şubeye uğramak zorunda kalmayacaksınız. Bankamızca OGS cihazınıza, hesabınızın bakiyesinden eksilen miktar kadar otomatik olarak yükleme yapılır.
  • KGM (Karayolları Genel Müdürlüğü) tarafından Bankamıza iletilen geçişlerinizi internet şubemizden izleyebilirsiniz.
  • OGS hesap özetinizin posta ve/veya e-posta ile tarafınıza iletilmesini isteyebilir ya da çağrı merkezimizden cihazınızla ilgili bilgi alabilirsiniz.
  • OGS cihazınızda para olup olmaması konusunda endişe duymazsınız.

OGS Bakiye Sorgulama

  • OGS ve KGS ödemeleriniz için vadesiz hesabınız ya da kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • OGS veya KGS'niz belirlemiş olduğunuz limitin altına düştüğünde, seçtiğiniz otomatik yükleme miktarı kadar para OGS cihazınıza ya da KGS kartınıza yüklenir. Siz de OGS veya KGS limitinizi kontrol etmek zorunda kalmadan rahatça seyahat edersiniz.

AVEA ve TURKCELL operatörü kullanıcısı iseniz;

8292 (TCZB)'ye "OGSBAK bir boşluk PLAKA NUMARASINI" (arada boşluk bırakmayacak şekilde) yazarak gönderdiğinizde güncel OGS bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
 

05559448292 numarasına "OGSBAK bir boşluk PLAKA NUMARASINI" (arada boşluk bırakmayacak şekilde) yazarak gönderdiğinizde güncel OGS bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Örnek : "OGSBAK 06ABC12" yazılarak 8292 (05559448292)'ye mesaj gönderilecektir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

Diğer Yazılar