OGS Ceza Sorgulama

OGS ceza sorgulama, tüvtürk ogs ceza öğrenme, ptt ogs cezası sorgulama, plakadan ogs, hgs cezası sorgulama ce otomatik geçiş sistemi cezaları ile ilgili diğer tüm ayrıntılar... Otomatik Geçiş Sistemine yönelik yapılmakta olan cezai sorgulama işlemleri araçların köprü ve otoyollardan geçişleri sırasında bakiye yetersizliğinden veya OGS etiketinin olmamasından kaynaklı kuralsız geçişlere bağlı olarak kesilen cezalardır.

Son yıllarda HGS'nin hayatımıza girmesi ile birlikte bu ve benzeri cezaların önüne geçilmiş ve araç içerisine entegre edilmiş bir kart sayesinde elektronik sisteme bağlı olarak çip okunmakta ve cezai işlem riski minimum seviyelere düşmektedir. Ancak Otomatik Geçiş Sisteminde ne azık ki böyle bir uygulama söz konusu değildir. Özellikle kart bakiyesinde yeterli bakiye olmaması veya farkına varmadan geçiş aşamasında sistem bunu kaçak geçiş olarak algılamakta ve kaçak geçiş yaşanmasından ötürü ogs cezası sisteme yansıtılmaktadır. 

OGS Ceza Sorgulama Nasıl Yapılır?

OGS ceza sorgulama işlemi aracın kart, bakiye, kaçak geçiş ve bunlara bağlı olarak yenilen cezalarının sorgulandığı bir sistemdir. Otomatik Geçiş Sistemi Cezasını sorgulayabilmek için araç plakasının doğru olarak sisteme girilmesi gerekmektedir. Plaka sisteme girildiği zaman aracın yediği ceza ve bu cezayı hangi sebepten yediği ile ilgili bilgiler ekranan yansıtılmaktadır. OGS cezaları trafik cezaları ile bağlantılı olmasından ötürü ilk 15 günlük süre içerisinde yatırılması%25 oranından bir avantaj sağlayacaktır. 

OGS CEZA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ


ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!

Diğer Yazılar